Potrebujete nové okná? Jednoznačným riešením sú tie plastové

Plastové okná sú dnes na našom trhu najobľúbenejšie. No aj túto voľbu pre váš moderný alebo v klasickom štýle zariadený domov si musíte vedieť správne vybrať. Môžete si zvoliť bielu klasiku, prispôsobiť odtieň fasáde domu, alebo siahnuť po niečom modernejšom, ako je kovoplast. Z hľadiska pomeru ceny a kvality sú plastové okná v každom prípade tým najideálnejším riešením na novú stavbu alebo rekonštrukciu. Výrobcovia vám ponúkajú rôzne profily a veľký výber doplnkov veľkej kvality.

Prečo sú tak obľúbené?

Nové plastové okná poskytujú úplné utesnenie. Dokonale uchovávajú teplo a poskytujú dobrú zvukovú izoláciu. Podľa mnohých výrobcov sú plastové okná zdraviu neškodné, pretože sú vyrobené zo špeciálneho ekologického plastu.

Okná z PVC si môžete objednať v ľubovoľnej verzii, takmer v akomkoľvek tvare, so sklopným alebo otváracím mechanizmom. Životnosť týchto okenných konštrukcií je niekoľko desaťročí, sú odolné voči akýmkoľvek atmosférickým javom a tlakom.

Minimálna starostlivosť a údržba

Starostlivosť o plastové kvalitné okná je najjednoduchšia, nevyžadujú si žiadne maľovanie ani inú špeciálnu údržbu. Farba rámov sa dá vybrať ľubovoľným spôsobom vrátane rôznych textúr v imitácii dreva.

S perfektnou kombináciou plastových okien so žalúziami alebo roletami si môžete vytvoriť možnosti pre akýkoľvek interiér. Dlho vám budú slúžiť a nemusíte sa o ne špeciálne starať.

Ako si vybrať správne plastové okná?

Najprv si musíte vybrať dobrú firmu, ktorej majstri majú s inštaláciou ako aj predajom takýchto konštrukcií skúsenosti.

Profily na plastové okná sú duté a pozostávajú z niekoľkých vzduchových komôr. Čím viac ich v konkrétnom profile je, tým lepšie. Od tohto faktoru závisia aj tepelné úspory okna.

Čím väčšia je plocha okna – tým by mal byť profil silnejší. Ľahké profily sa vyberajú pre inštaláciu zasklenia balkónov a pre malé okná, napríklad na toalete.

Nezabudnite ani na kovanie (kľučky, závesy, zámky), to by malo mať najlepšiu kvalitu a dokonalý dizajn. Všetko si voľte tiež v záujme svojich potrieb a preferencií, potom budú vaše nové plastové okná naozaj dlho dokonalé.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>