Plastové okná v pasívnom dome

plastDeceuninck ponúka do pasívnych domov plastové okná šesťkomorový plastový okenný profil Inoutic eForm, ktorý získal Striebornú medailu v súťaži Stavebný výrobok – technológia roku 2010.

Inoutic eForm pri použití bežnej oceľovej výstuhy, vstavané hĺbke 84 mm a bez prídavných izolačných prvkov dosahuje výborného koeficientu tepelnej priestupnosti rámom, a to len 0,95 W/m2K. Pri použití presklenie s tepelnou priepustnosťou U (g) = 0,6 W/m2K spĺňajú plastové okná z profilov Inoutic eForm spoľahlivo parametre pasívnych domov. Plastové okná pomocou špeciálnych skiel môžu dosiahnuť dokonca hodnoty tepelnej priestupnosti celým oknom U (w) = 0,66 W/m2K, ktorá sa pohybuje výrazne pod hodnotami požadovanými pre pasívne domy.

Systém Inoutic eForm umožňuje zabudovanie skla v okenných krídlach do hĺbky 20 mm, čím je zaručená optimálna povrchová teplota v oblasti zasklievacej lišty. Tento prvok je v oblasti otvorových výplní ojedinelý. Nové zvárateľnými multifunkčné tesnenie rieši vyrovnávanie nárazov, respektíve tesnenie skla na ráme, a spoľahlivo tak chráni proti nepriaznivému počasiu a veľmi dobre izoluje proti hluku. Vďaka vstavanej hĺbke 84 mm je možné použiť profil Inoutic eForm tak v novostavbách, tak aj v starej zástavbe. Všetky prvky – použitý materiál PVC a oceľová výstuž, sú plne recyklovateľné.

U celej rady okien, ktoré inak spĺňajú podmienky využitia v pasívnych domoch, nastáva problém, ak používateľ chce inú farbu rámov ako bielu. Dôvodom sú rôzne výplne komôr, ktoré však majú inú rozťažnosť než samotný plast v rámoch a môžu tak spôsobovať nemalé problémy. Vďaka ideálnym parametrom profily Inoutic eForm tento problém nemajú. K prednostiam systému Inoutic eForm tak patrí rozšírená ponuka 40 farieb, vrátane exkluzívnych fóliou Titanium Plus, ktoré dodávajú plastovým oknám vzhľad okná hliníkového. Nová ponuka farieb je radená do piatich radov, ktoré sa líšia odtiene a povrchovou štruktúrou:

Klasické farby – 6 dlhodobo najobľúbenejších farieb, medzi ktorými nechýba zlatý dub, mahagón alebo orech. Základným prvkom tejto série je elegantná kresba štruktúry dreva.
Tradičné farby – 13 drevodekorov miestnych i cudzích typov dreva s jemnou drevenou kresbou.
Nadčasové farby – 12 jednofarebných odtieňov fólií, medzi ktorými sú zastúpené aj menej tradičné farby, ako treba oceľovo modrá či vínovo červená.
Trendové farby – 4 módne odtiene šedej s jemnou a ušľachtilo pôsobiaci perlovú povrchovou štruktúrou.
Architektonické farby – 5 exkluzívnych fóliou Titanium Plus pre architektonicky náročné prevedenie moderných stavieb. Technológia Titanium Plus s kovovým pigmentom prepožičiava rámom okien elegantný metalický vzhľad. Vysoko kvalitná viacvrstvová fólia Titanium Plus je navyše extrémne odolná voči vplyvom počasia, teplote a UV žiareniu.

Pri výrobe všetkých farebných variantov boli využité moderné technológie, ktoré zaisťujú kvalitnú povrchovú úpravu, ľahkú údržbu a vysokú odolnosť voči UV žiareniu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>